Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

burza [2016/10/04 10:14]
sir_chislehurst
burza [2017/06/14 00:12] (aktuální)
sir_chislehurst
Řádek 34: Řádek 34:
Ako vidíš na obrázku vyššie, máš možnosti **vytvoriť ponuku** a **vytvoriť dopyt**. Ako vidíš na obrázku vyššie, máš možnosti **vytvoriť ponuku** a **vytvoriť dopyt**.
-**Keď chceš suroviny predať vytváraš ponuku** zadaním komodity, množstva a jednotkovej ceny. Umiestnenie ponuky trvá určitý náhodný čas (5 minút až niekoľko dní), ktorý závisí od výšky jednotkovej ceny vo vzťahu k aktuálnym kurzom surovín a kreditov v rámci pohyblivej ekonomiky. Čím rozdielnejšia ponuka, resp. Výška jednotkovej ceny oproti aktuálnym kurzom, tým vyšší čas. Viac o pohyblivej ekonomike a spôsobe, ako sa stanovujú aktuálne kurzy surovín a kreditov sa dočítaš v časti [[makroekonomika]].+**Keď chceš suroviny predať vytváraš ponuku** zadaním komodity, množstva a jednotkovej ceny. Umiestnenie ponuky trvá určitý náhodný čas (5 minút až niekoľko dní), ktorý závisí od výšky jednotkovej ceny vo vzťahu k aktuálnym kurzom surovín a kreditov v rámci ekonomiky. Čím rozdielnejšia ponuka, resp. výška jednotkovej ceny oproti aktuálnym kurzom, tým vyšší čas.
-**Keď chceš suroviny kúpiť zadáš dopyt** a zvoliš komoditu, množstvo a jednotkovú cenu. Tvoj dopyt sa bude porovnávať so zadanými ponukami a keď nájde vyhovujúcu ponuku, uskutoční sa samotná transakcia resp. tvoj nákup zvolenej suroviny. V prípade, ak bude ponuka lacnejšia ako tvoj zadaný dopyt, rozdieľ sa ti vráti.+**Keď chceš suroviny kúpiť zadáš dopyt** a zvolíš komoditu, množstvo a jednotkovú cenu. Vkladanie dopytu na burzu trvá určitý čas závislý od rozdielu ceny dopytu a ceny podľa makroeokonomiky. Tvoj dopyt sa bude porovnávať so zadanými ponukami a keď nájde vyhovujúcu ponuku, uskutoční sa samotná transakcia resp. tvoj nákup zvolenej suroviny. V prípade, ak bude ponuka lacnejšia ako tvoj zadaný dopyt, rozdiel sa ti vráti.
Vyhodnocovanie dopytov sa spracováva od najvyššieho (skorší čas rozhoduje iba v prípade zhodnosti dopytov..pôvodne sa dopyt totižto spracovával podľa skoršieho času = kto zadal dopyt skôr, tak nakúpil suroviny). Vyhodnocovanie dopytov sa spracováva od najvyššieho (skorší čas rozhoduje iba v prípade zhodnosti dopytov..pôvodne sa dopyt totižto spracovával podľa skoršieho času = kto zadal dopyt skôr, tak nakúpil suroviny).
 
burza.txt · Poslední úprava: 2017/06/14 00:12 autor: sir_chislehurst
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki