Komunikácia

Komunikácia je dôležitá časť hry hlavne z pohľadu organizovania od jednotlivých hráčov až po aliancie. Slúži však aj na rôzne iné účely ako je oddych, relax, bežné debaty medzi hráčmi. Každý hráč je však povinný dodržiavať štandardné pravidlá komunikácie. Príspevky na fórach môžu byť adminmi (TM) označené ako neprípustné.

Galaktické fórum

Fórum ktoré je prístupné všetkým registrovaným hráčom, je verejné, bez obmedzení príslušnosti k rase hráča. Galaktické fórum je otvorené pre každého hráča, stačí jednoducho vložiť príspevok a zapojiť sa do komunikácie s priateľmi. Netreba však zabúdať, že je treba dodržiavať základne pravidlá komunikácie. Je možné využiť niekoľko pomocných fontov písma pre zvýraznenie dôležitého príspevku.

Politické fórum

Na toto fórum majú pravo prispievať iba reprezentanti daného národa, zvolený vo voľbách. Politické fórum je využívané reprezentantmi národov na prezentovanie dôležitých udalostí, ktoré majú vplyv na dianie celej hry. Vlády tu môžu podávať vyhlásenia a stanoviská, ale aj návrhy a oznámenia. Slúži zároveň ako najvyššia forma komunikácie medzi jednotlivými zúčastnenými vládami.

Kronika

Príspevky z memoárov, zasluhujúce zvečnenie.

Admin. oznamy

Oznamy určené všetkým hráčom, pridávané výlučne administrátorom hry (TM = technomág).

Pošta

Súkromná poštová schránka hráča pre osobné a systémové správy. Nová došlá pošta je zobrazená ako malá ikonka poštovej obálky nad hlavným menu prípadne rýchlym menu a pod základnými údajmi o veku, hráčoch a užívateľovi. Pošta slúži primárne ako súkromná komunikácia priamo hráča s iným hráčom. Stačí jednoducho napísať správu a nezabudnúť vybrať správneho príjemcu. Táto komunikácia medzi hráčmi sa automaticky ukladá pod osobné správy. Systémové správy obsahujú správy, ktoré ti zaslal systém hry - napr. správy o burzových obchodoch. Pokiaľ má hráč záujem, môže dôležité správy označiť ako archivačné a po potvrdení kliknutím na vykonať sa tieto správy presunú pod položku archivované správy, kde je možné ich zmazať iba jednotlivým označením správy. Pokiaľ ma hráč už správ priveľa alebo ich jednoducho chce sprehľadniť, môže si správy jednotlivo povyberať a vymazať alebo skrátene môže vymazať všetky/ systémové / odoslané alebo prijaté správy naraz.

Anketa

Ponuka ankiet pre prieskum názorov hráčov. Vytvára ich vlada .

 
komunikace.txt · Poslední úprava: 2012/11/12 14:12 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki