Toto je starší verze dokumentu!


Narnský Režim

Popis

Pretože Narnský domovský svet je veľmi nehostinný sú Narnovia veľmi odolná a silná rasa. Dokážu bez problémov prežiť či už v extrémnom teple alebo chlade. Majú hustú a pevnú kožu pokrytú tmavými škvrnami. Narnovia sú taktiež veľmi odolní voči efektom mikro gravitácie a vedia vstúpiť do obdobia hybernácie na tri až šesť dní, aby ušetrili vodu. Narnovia sú vačkovci (ako kengury), Narnská žena porodí dieťa, avšak potom ho nosí Narn vo svojom vaku. Pretože Narnské slnko je červený obor sú Narnovia veľmi citliví na červené spektrum a ich oči sú kvôli tejto hviezdne sfarbené dočervena. Narnovia sú jednou z mála rás, ktorá nemá medzi sebou telepatov, je to dôsledku toho, že počas prvej vojny s Tieňmi boli vyvraždení, čím zanikol ich telepatický gén.

Narnovia žili až do príchodu Centaurov ako mierumilovná agrárna rasa, ktorá po technologickej stránke nebola nijak extrémne vyspelá a jediné cesty do vesmíru, ktoré zaznamenali, boli vďaka skokovej bráne na ich orbite. Až do príchodu Centaurov boli Narnovia najviac politicky stabilná rasa v známom vesmíre. Avšak toto všetko sa zmenilo, keď Centaurovia rozbehli svoju druhú expanziu, v ktorej chceli obnoviť svoju starú Republiku.

Vládny systém

Základom politického systému Narnského Režimu je rada Kha'Ri. Má 5 členov. Ten kto získa najviac hlasov vo voľbách sa stáva jej vodcom. Ďalší štyria v poradí sú jej členmi. Po ukončení volieb majú právo členovia Kha'Ri odvolať jej vodcu ako aj niektorého z členov, na odvolanie vodcu je treba 3 hlasy, na odvolanie člena 2. Rada potom zvolí buď nového člena alebo vodcu. Po získaní 4 hlasov je možné uskutočniť predčasné voľby.

Politické pravomoci:

Vodca Kha'Ri - má všetky právomoci

Člen Kha'Ri - má všetky právomoci okrem zmeny politických a obchodných vzťahov, výstavby staníc a nastavovania zdieľania vládnych informácií.

Voľby

Štandartná dĺžka volieb je 3 dni. Ak nie je po tomto čase jednoznačný výsledok, voľby sa predlžujú o 1 hodinu, až kým sa nedospeje k jednoznačnému výsledku. Ak vo voľbách kandiduje menej uchádzačov, ako je počet poskytnutých postov, tieto miesta prepadajú a voľby vyhrajú iba zúčasťnení kandidáti. Vo voľbách má každý občan jeden hlas.

Flotila

Frazi

Narnská ťažká stíhačka Frazi je jednopilotná útočná loď dlhá 15.8 metrov. Tieto lode sú vyzbrojené dvoma jednosmernými pulznými výbojovými kanónmi (ktoré sú o stupeň lepšie než zbrane používané na stíhačkách Pozemskej aliancie), môžu niesť až štyri rakety a lietať v atmosfére ako aj vo vzduchoprázdnom vesmíre. V súčasnosti je Frazi hlavnou stíhačkou Narnského režimu. Tieto lode sú napájané dvoma fúznymi batériami s celkovým energetickým výkonom 400 megawattov a majú dva iónové motory s maximálnym ťahom 790,000 Chothov (maximálny trvalý ťah je 0.5 km/s/s). Na rozdiel od pozemskej Starfury sú kokpity narnských stíhačiek natlakované a piloti nenosia žiadny druh vesmírneho/tlakového obleku. To podľa všetkého znamená, že Narni znesú fyzické preťaženie boja v nulovej gravitácii a vysoké G-sily oveľa lepšie než ľudia.

Hoci je narnská stíhačka celkom schopná a Frazi je v súčasnosti najlepšou stíhačkou v narnskej armáde, nie je ani zďaleka tak dobre vyzbrojená ani ovládateľná ako pozemská Starfury. V skutočnosti vydrží Starfury niekoľko priamych zásahov z narnských dvoch 20 megawattových pulzných výbojových zbraní, pričom Starfury môže zničiť narnskú stíhačku jediným výstrelom zo štyroch 80 megawattových kanónov. Treba však poznamenať, že narnské stíhačky nesú štandardne štyri fúzne rakety, čo im poskytuje potrebnú výhodu na boj so stíhačkami ktorejkoľvek rasy.

G'Quan

Lode triedy G'Quan sú vyzbrojené dvoma dopredu páliacimi ťažkými časticovými/laserovými kanónmi, šiestimi pulznými plazmovými kanónmi, niekoľkými ľahkými pulznými kanónmi a energetickými mínami. Keď bola prvá loď tejto triedy zaradená v roku 2244 do služby, povrávalo sa, že narnské lode môžu napriek ich veľkosti lietať v atmosfére. To mnohé rasy vystrašilo, najmä Centaurov, ktorí sa báli, že sa Narni nejako naučili vytvárať umelú gravitáciu. Tieto zvesti ale rýchlo zanikli, keď centaurskí špióni potvrdili, že loď nemôže letieť v atmosfére a Narnský režim má v skutočnosti veľmi ďaleko k vynájdeniu technológie umelej gravitácie.

Mnoho zvestí, ktoré obklopovali narnskú technológiu vytvorila a propagovala narnská vláda, aby zastrašila akúkoľvek rasu, ktorá by sa im mohla brániť. Pre rasy, ktoré Narnov nikdy nestretli alebo nevedeli nič o ich technológii, vyvolávala na prvý pohľad táto loď predstavy, že pochádza od vysoko vyvinutej rasy; rasy, ktorá je tak vyspelá ako možno Centaurovia, alebo dokonca ako Minbariovia.

Bin´Tak

Bin´Tak je najnovšia hlavná loď Narnskej armády. Výroba týchto lodí vyžaduju obrovské zásoby zdrojov a čas a tak každá takáto loď je normálne chránená minimálne 8 ťažkými krížnikmi triedy G´Quan. Táto kombinácia veľkej palebnej sily poskytovanej Bin´Tak a rýchlosťou G´Quan robí túto flotilu takmer neporaziteľnou.

 
narnsky_rezim.1475567930.txt.gz · Poslední úprava: 2016/10/04 09:58 autor: sir_chislehurst
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki