Toto je starší verze dokumentu!


Popis

Centaurovia sú hneď po Minbaroch najstaršia mladšia rasa schopná vesmírnych letov. Centaurská história je veľmi bohatá a dobre zdokumentovaná. Centaurov najlepšie vystihujú slová : hrdý, čestný, bezohľadný a brutálny. Domovským svetom Centaurov je Centauri Prime, ktorá sa nachádza asi 70 svetelných rokov od Slnečnej sústavy. Medzi Centaurskou populáciou nie sú žiadne rasové rozdiely, Centaurovia sa ale delia podľa toho z akej provincie pochádzajú. Centaurovia majú veľmi dobre vyvinutí zmysel predvídania, dokonca sa o nich hovorí, že poznajú čas svojej smrti. Aj napriek tomu, že Centaurovia sa veľmi podobajú na ľudí, geneticky sú úplne rozdielny. V prvom rade Centaurovia majú dve srdcia, jedno im pumpuje krv a druhé z nej filtruje toxíny. Centaurom neprivádzajú krv do rúk tepny a žily ako je to u ľudí, ale skôr nejaké kapilárie, ktoré napúšťajú ich ruky krvou ako špongiu. Okrem toho majú Centaurovia akýsi druh chvosta, ktorý niektorí z nich dokážu úplne ovládať. Centaurov môžeme ľahko spoznať vďaka ich vejárovitým účesom, ktorých veľkosť určuje spoločenské postavenie. Centaurské ženy majú hlavu väčšinou úplne vyholenú len s jedným malým vrkočom.

Lode

Sentri

Stíhačka triedy Sentri je základnou stíhačkou Centaurského kráľovského námorníctva. Rýchla útočná loď, ktorá je schopná boja v atmosfére i mimo nej, je jednou z najväčších a najsilnejších stíhačiek v oboch prostrediach, merajúc takmer 23 metrov po dĺžke.

Vorchan

Vorchan nenesie toľko zbraní ako jeho ekvivalenty vo flotilách ostatných rás, je vybavený len dvanástimi obrannými časticovými lúčovými kanónmi a dvoma ťažkými ionizovanými - plazmovými akcelerátormi, tiež známymi ako Iónové kanóny, a raketami pre orbitálne bombardovanie spolu s navádzanými energetickými mínami. Ale aj keď nie je vybavený veľkým počtom zbraní, jeho zbrane sú mimoriadne pôsobivé.

Silné zbraňové pole Vorchanu v kombinácii s extrémnou rýchlosťou a manévrovateľnosťou poskytnutou jeho gravimetrickým pohonným systémom, robí z Vorchanu jednu z najefektívnejších útočných lodí v známej galaxii.

Primus

Loď triedy Primus je vyzbrojená ôsmymi dvojhlavňovými iónovými kanónmi umiestnenými pozdĺž horného a dolného trupu, štyrmi bojovými lasermi na krídlach, odpaľovačmi rakiet a štyrmi ľahkými pulznými kanónmi okolo štartovacích dokov. Bojové lode triedy Primus môžu byť dokonca vybavené urýchľovačmi hmoty na planetárne bombardovanie. Tento obrovský taktický zbraňový systém robí z Primusu najobávanejšiu bojovú loď v Centaurskom námorníctve.

 
popis.1253456731.txt.gz · Poslední úprava: 2012/11/12 13:56 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki