Pozemská aliance

Popis

Pozemská aliancia bola založená v roku 2075 ako ekonomicko – politické spoločenstvo, ktoré malo za cieľ kolonizáciu Marsu. Toto spoločenstvo sa ukázalo ako praktická náhrada za žalostné zlyhanie akým bolo Spoločenstvo národov. Zakladajúcimi členmi boli Austrália, Veľká Británia, Japonsko, Kanada, Írsko, Nový Zéland, Južná Afrika a Spojené štáty Americké. Ukázalo sa, že zovšeobecnením jazyka a kultúry ľudstvo dosiahne každý vytýčený cieľ. Zakladajúce krajiny urobili veľké pokroky v skúmaní hviezd, v stavaní vesmírnych staníc na povrchu mesiaca a v roku 2090 konečne vytvorili prvú kolóniu na Marse, ktorá bola o desať rokov nato zničená teroristickým bombardovaním. Všetci v Aliancii pochopili, že Zem už nemôže byť ďalej rozdeľovaná jazykom alebo sociálno – politickými základmi. V roku 2107, len niekoľko rokov po vytvorení druhej kolónii na Marse sa rozpadli Spojené národy a ich členské štáty boli nútené vstúpiť do Aliancie v roku 2112. V roku 2122 sa Pozemská Aliancia stala oficiálnym vládnucim orgánom na Zemi. Toto vyústilo v niekoľko konfliktov medzi alianciou a národmi, ktoré stále odmietali vstup. Tieto konflikty sa zostrili po teroristickom bombardovaní San Diega, ktoré viedlo ku krátkej vojne, v ktorej Pozemská aliancia rozdrvila všetok odpor odpadlíckych štátov.

V tomto čase už ľudstvo bolo príliš veľké na svoj domovský slnečný systém a nanešťastie všetky pokusy o cestovanie rýchlosťou väčšou ako je rýchlosť svetla zlyhali. Pozemskí vedci síce objavili hyperpriestor a potvrdili existenciu tachyónov, ale stále nemali matematické znalosti, pomocou ktorých by dokázali poslať loď do hyperpriestoru. Z toho dôvodu začala aliancia posielať do vesmíru „spiace“ lode, ktoré mali nadviazať kontakt s mimozemskými rasami. Prekvapujúco mimozemšťania našli Zem skôr. Prvý kontakt s mimozemskou rasou sa uskutočnil roku 2156, keď Centaurská flotila zachytila intenzívnu rádiovú a slabú tachyónovú komunikáciu, ktorá bola vyslaná do hyperpriestoru pozemskými stanicami v slnečnom systéme. Centaurovia, ktorí sa mimoriadne podobali na ľudí, uvítali ľudstvo s otvorenou náručou a veľmi rýchlo s nimi otvorili obchodné vzťahy. Sen, ktorý viedol k vytvoreniu aliancie sa stal skutočnosťou, pozemskej aliancii sa otvoril „celý“ vesmír.

Vďaka technológii zakúpenej od Centaurov poskočilo ľudstvo o dve storočia za dva roky. Aliancia rýchlo začala zakladať kolónie v okolitých systémoch s cieľom stať sa veľmocou v galaktickej komunite. Fakt, že celá pozemská aliancia je v skutočnosti závislá od Centaurov sa mnohým ľuďom nepáčil, ale tomu bol koniec, keď firma Lockheed-Mitchell vyrobila prvú pozemskú skokovú bránu. Po tomto úspechu začala aliancia rýchlo pracovať na posilnení svojej galaktickej moci. Po viacerých okrajových konfliktoch s rasami, ktoré dnes patria do Ligy nezávislých svetov, vybudovala pozemská aliancia masívne loďstvo pod správou vládnych ozbrojených síl. Vďaka masívnemu loďstvu a vojenským skúsenostiam sa Pozemská aliancia ukázala ako mocnosť, s ktorou treba počítať a mnoho agresívnejších rás sa rozhodlo nechať alianciu na pokoji. Za svojich 75 rokov fungovania si Pozemská Aliancia privlastnila každú planétu v Slnečnom systéme a založila mnohé ďalšie kolónie.

Vládny systém

Základom politického systému Zemskej Aliancie sú politické strany (skupina občanov s rovnakými názormi). Každý občan si môže založiť vlastnú stranu. O členstvo v strane je potrebné požiadať predsedu strany, ktorý ho môže schváliť alebo zamietnúť. Zo strany môže občan kedykoľvek vystúpiť. Predseda strany môže predsedníctvo prenechať inému členovi strany. Strana, ktorá má troch alebo viac členov, môže kandidovať v parlamentných voľbách. Kandidatúru potvrdzuje predseda strany. Parlament má 6 poslancov (členov). Troch menuje predseda víťaznej strany vo voľbách z radov členov svojej strany. Predseda druhej strany nemuje dvoch a predsada tretej strany jedného poslanca. Parlament má zákonodarnú moc. Hlavou štátu je prezident. Je volený priamou voľbou. Na prezidenta môže kandidovať každý občan. Prezident na odporúčanie parlamentu menuje vládu (ministra zahraničných vecí, ministra financií a ministra vnútra). Pokiaľ poslanci v parlamente získajú 5 hlasov, môžu odvolať prezidenta, čím sa začnú nové prezidentské voľby. Pokiaľ v štáte nie je prezident (ale je vláda), automaticky sa spustia nové voľby prezidenta (napr. v prípade, že prezident zo štátu odíde a podobne). Poslanci môžu odvolať aj jednotlivých ministrov a následne odporučiť prezidentovi vymenovať nových. Na odvolanie ministra je potrebné získať 4 hlasy. Parlament môže vyhlásiť predčasné voľby. Potrebuje na to 4 hlasy. Vyhlásením predčasných volieb sa začínajú nové parlamentné voľby. Pred vyhlásením predčasných volieb parlament môže (ale nemusí) odvolať prezidenta a ministrov.

Politické právomoci:

Prezident - má všetky právomoci

Minister vnútra - kontroluje detaily jednotlivých občanov, nastavuje zdieľanie vládnych informácií

Minister zahraničia - nastavuje politické a obchodné vzťahy, môže sledovať bojové plavidlá za celý štát

Minister financií - nastavuje dane a udeľuje pokuty, zadáva stavbu staníc a brán

Poslanci - môžu odvolávať prezidenta alebo ministra, písať na politické fórum

Voľby

Štandartná dĺžka volieb je 3 dni. Ak nie je po tomto čase jednoznačný výsledok, voľby sa predlžujú o 1 hodinu, až kým sa nedospeje k jednoznačnému výsledku. Ak vo voľbách kandiduje menej uchádzačov, ako je počet poskytnutých postov, tieto miesta prepadajú a voľby vyhrajú iba zúčastnení kandidáti. Vo voľbách má každý občan jeden hlas.

Flotila

Starfury

Zo všetkých stíhačiek v známom vesmíre je Starfury dominantnou stíhačkou všetkých mladších rás okrem Minbari. Napájaná troma fúznymi batériami, Starfury môže udržať maximálny energetický výkon nie dlhšie než dvadsať minút. Maximálny energetický výkon zahŕňa plnú podporu života, auto-opravu, aktívne všetky zbrane a plný ťah. Pri normálnom energetickom výkone môže Starfury vydržať letieť niekoľko hodín.

Hyperion

Moderné ťažké krížniky Pozemských síl sú mocné bojové lode s dĺžkou 1,025.39 metrov a vyzbrojené niekoľkými veľkými delami a letkou šiestich stíhačiek Starfury. Ťažký krížnik je často prvou loďou posielanou do nebezpečných situácií, keďže má veľkú palebnú silu a je postupom času dokázal svoju obratnosť v boji. V poslednom čase sú krížniky typu Hyperion využívané na ničenie nepriateľských stíhačiek.

Nova Dreadnought

Dreadnought triedy Nova je obrovská bojová loď navrhnutá na dopravenie masívnej palebnej sily do akejkoľvek nepriateľskej situácie. Dreadnoughty triedy Nova sú napájané štyrmi vysoko-energetickými vojenskými fúznymi reaktormi s energetickým výkonom asi 900 Terawattov pri nebojových podmienkach, s celkovým energetickým výkonom 137 miliárd Terajoulov. Sú dostatočne účinné proti stíhačkám aj proti lodiam.

Omega Destroyer

Torpédoborec triedy Omega je kombináciou „dreadnoughta/transportu stíhačiek“, schopný doručiť maximálnu palebnú silu kombinovanú s ohromnou stíhacou podporou a vojakov. Meria 1.7173 metrov na dĺžku a v súčasnosti je jednou z najsilnejších lodí v námorníctve Pozemskej aliancie. Nielenže je jednou z najsilnejších lodí, ale tvorí samotné srdce a chrbticu moderných Pozemských síl.

Warlock Destroyer

Warlock je vyzbrojený revolučnými zbraňami, motorom a vybavený technológiou Tieňov, je Warlock najničivejším vojnovým strojom vyrobeným v pozemskej histórii. Nový Warlock meria 1,992.4 metrov na dĺžku a je v súčasnosti najsilnejšou loďou v Námorníctve Pozemských síl. Warlocky sú napájané štyrmi vysokoenergetickými fúznymi reaktormi vojenského typu Tokamak Corp. 650 a dvoma novými gravitickými fúznymi reaktormi Tokamak Corp. Ultima 2000 ADV, ktorých kombinovaný energetický výkon je približne 300,000 Terawattov [3.0*1017 wattov]. Tento nový reaktorový systém poskytuje Warlocku oveľa viac energie než mali staré torpédoborce triedy Omega.

Pohon zabezpečuje séria „Titan Engines LTD.“ Z-105 iónovo/časticových motorov, ktoré využívajú niektoré z gravitačných princípov získaných z minbarijskej technológie na zvýšenie priamej akcelerácie lode a stupňa obratu.

S vyššou silou a rýchlosťou začali vedecké tímy pracujúce na Projekte Warlock vyvíjať revolučný zbraňový systém pre Moderný torpédoborec triedy Warlock.

Lode triedy Warlock boli zámerne navrhnuté na využitie systému umelej gravitácie a nikdy nemali mať rotačnú sekciu. S využitím technológie získanej od Dilgarov a technických informácií ukradnutých od Centaurov, bol Výskum a vývoj Pozemských síl presvedčený, že dokážu vytvoriť funkčný Gravitačný pohonný systém.

Pokroky v strojárstve a zbraňová technológia kúpená od Narnov v kombinácii s ukradnutou technológiou od Centaurov a Dilgarov umožnili vedcom vybaviť Warlock dvoma časticovo-lúčovými kanónmi triedy Aegis - zbraňami rovnakého typu, aký sa používa na obranných satelitoch G.O.D na orbite Zeme. To znamenalo, že Warlock by bol prvou mobilnou obrannou platformou so zbraňou porovnateľnou s tými, ktoré používali Minbariovia, strojársky krok považovaný len niekoľko rokov dozadu za nemožný.

 
pozemska_aliancia.txt · Poslední úprava: 2016/12/11 16:32 autor: sir_chislehurst
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki