Presun stanice

Každý hráč si za splnenia podmienok môže svoju domovskú stanicu (HW hráča) presunúť do iného sektora. So stanicou sa teda mení aj všetko čo s ňou súvisí.

POZOR : stávající stihače v bývalém domovském sektoru se nepřesunou, dbejte na to aby měli dostatek místa na lodích, jinak jim dojde kyslík. Viz. stihace

Podmienky pre presun stanice

Podmienky, ktoré musíš na presun splniť, sú nasledovné (viď obrázok nižšie):

  • cieľový sektor musí patriť štátu, ktorého si občanom. Ak si neobčan musí byť tento sektor neutrálny a musíš mať o tomto sektore informáciu (resp. o jeho existencii a polohe),
  • nemôžeš byť zapojený v žiadnom boji,
  • nemôžes vyrábať žiadne ťažobné plavidlá a ani bojové plavidlá (stíhače, križníky, lode),
  • nemôžeš mať vyslanú žiadnu ťažobnú skupinu,
  • musíš mať dostatok surovín na zaplatenie presunu ALEBO jeden TM kryštál (TMK preplatí presun= minutím jedného TMK máš presun „zadarmo“)
  • v cieľovom sektore nesmie prebiehať boj

Cena za presun

V prípade, že si vyberieš možnosť presunúť stanicu za suroviny (nie za jeden TM kryštál, ktorý Ti presun preplatí), musíš za presun zaplatiť. Cena závisí na úrovni miesta na stanici- viac čítaj v časti Stanica - vylepšenia. Cena presunu sa zvyšuje za každých „300“ voľného miesta, čiže za každé 3 lvl miesta na stanici (začína na lvl 6, potom 9, 12 atď.) Pri každom zvýšení sa pripočíta k aktuálnej cene suma vo výške základnej ceny (= 25.000 ton Ti, 500 ton Q40, 18,75 milióna kreditov pri všetkých rasách okrem Drakhov, pri Drakhoch sa základná cena = 38.000 ton Ti, 1.200 ton Q40 a 9.829.000 kreditov ).

POZOR !!! V hre je implementovaná „pohyblivá ekonomika“ a ceny sa menia (neplatí pre prvých 10 dní od začiatku veku). Viac o pohyblivej ekonomike resp. pohyblivých cenách sa dočítaš v časti makroekonomika. Základná cena presunu je násobená ešte kurzom pre daný deň.

Priebeh presunu

Samozrejme, musia byť splnené všetky podmienky na presun, presun potom prebieha nasledovne:

  • stanica sa presúva okamžite,
  • prebiehajúce zavádzanie technológie prebieha aj dalej v novom sektore,
  • ťažbu možno umiesniť hneď po presunutí, avšak závisí od kapacity sektora- pokiaľ kapacita tvojho HW už bude naplnená, svoju ťažbu si v ňom neumiestniš.
 
presun_stanice.txt · Poslední úprava: 2013/10/01 12:51 autor: sir_chislehurst
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki